Vuoden 2018 toimijat on valittu!

 

Toimikunnat

Elepajatoimikunta

Elepajavastaava Vilho Mäkelä
Pajakisälli Sampsa Penna
Pajakisälli Tuomas Pajunpää
Pajakisälli Toni Miilunpalo
Pajakisälli Lauri Vapalahti
Pajakisälli Samu Järvinen
Pajakisälli Bilal Bashir
Pajakisälli Tatu Peltola

Fuksitoimikunta

Fuksitoimikunnan puheenjohtaja Eero Järvinen
Fuksitoimikunnan puheenjohtajan adjutantti Timi Tiira
ISOvastaava Otto Takkinen
Fuksikapteeni(*) Erna Virtanen
Fuksikapteeni(*) Tuomo Leino
ISOisä(*) Simo Sirrola

(*) Mahdollisesti järjestettävään Wappuun asti

Hyvinvointitoimikunta

Hyvinvointimestari Samuli Cederström
Kiltapäiväkerhovastaava Ella Eilola
Kiltapäiväkerhovastaava Eero Silfverberg
Kulttuurivastaava Jan Tuomi
Kulttuurivastaava Tuomo Leino
Urheiluvastaava Atte Weckman
Urheiluvastaava Joonas Saarela
General manager, Sähkön isku Juha Korpio
Kiltisvastaava Pyry Karunen
Kiltisvastaava Mikael Opas

Ohjelmatoimikunta

Hovimestari Sini Huhtinen
Hovineuvos Jami Hyytiäinen
Isäntä Ville Kaakinen
Isäntä Boris Hyttinen
Isäntä Sasu Saalasti
Emäntä Jonna Tammikivi
Emäntä Miina-Maija Simonen
Emäntä Emmaleena Ahonen
Lukkari (kevät) Ilmari Kasvi
Lukkari (syksy) Miika Koskela
Lukkari Oskari Luostarinen
Lukkari Eetu Peltola
Lukkarikisälli Simo Höglund
Lukkarikisälli Pekka Aho
Lukkarikisälli Tuomas Pajunpää

Opintotoimikunta

Opintomestari Pinja Venäläinen
Opintovastaava Mikko Haapamäki
Opintovastaava Jaakko Koskela
Abimarkkinointivastaava Jemina Peltola
Abimarkkinointivastaava Saijariina Kuokkanen

Sössötoimikunta

Päätoimittaja (30.6.2018 asti) Ilmari Kasvi
Päätoimittaja (1.7.2018 alkaen) Miika Koskela
Toimittaja Sasu Saalasti
Toimittaja Joona Välilehto
Toimittaja Joel Lavikainen
Toimittaja Mika Merano
Toimittaja/Reaaliaikagraafikko Ilkka Oksanen
Toimittaja/Taittaja Pyry Karunen
Taittaja Elias Hirvonen
Taittaja Ville-Pekka Laakkonen
Senioritaittaja Anni Parkkila
Senioritaittaja Erna Virtanen
Valokuvaaja Kalle Petäjäaho
Valokuvaaja Juho Pekkinen
Valokuvaaja Tomi Koskinen
Valokuvaaja Mikko Haapamäki

Ulkotoimikunta

Ulkomestari Lassi Mölsä
Ulkovastaava Jyri Korhonen
Ulkovastaava Eetu Peltola
Kv-ISOvastaava Tatjana Martinovski
International helper Bilal Bashir
International helper Emil Lindström
International helper Felipe Rodriguez Yaguache
UlkoWanhus(*) Mikael Liimatainen
Kvummisetä(*) Janne Toosi

(*) Mahdollisesti järjestettävään Wappuunasti

Viestintätoimikunta

Viestintämestari Aarni Halinen
Lanivastaava Tapio Särkkä
Tekniikkavastaava Jere Mielty
Tekniikkavastaava Panu Laasonen
Tekniikkavastaava Joel Lavikainen
Tekniikkavastaava Elias Hirvonen
Tekniikkavastaava Ville-Pekka Laakkonen
Piikkikehittäjä Jan Gustafsson
Piikkikehittäjä Turkka Helin
Piikkikehittäjä Henri Varjotie
Piikkikehittäjä Henri Merilä
Piikkikehittäjä Markus Teivo
Piikkikehittäjä Janne Liukkonen

Yrityssuhdetoimikunta

Yrityssuhdemestari Janne Kleemola
Excursiomestari Marika Honka
Yrityssuhdevastaava Juuli Leppänen
Yrityssuhdevastaava Simo Höglund
Yrityssuhdevastaava Elmeri Huikko
Excursiovastaava Olli Komulainen
Excursiovastaava Jarno Mustonen

Muut

Arkistonhoitaja Anni Parkkila
Kiltapatruuna Tuomas Isola
TEK-yhdyshenkilö Jaakko Peni
Sklubi-yhdyshenkilö Saijariina Kuokkanen
PoTa 98 -tirehtööri Anni Parkkila
PoTa 98 -tirehtööri ErnaVirtanen
PoTa 97 -tirehtööri(*) Jan Gustafsson
PoTa 97 -tirehtööri(*) Juha Piipponen
PoTa 97 -toimihenkilö(*) Timi Tiira
PoTa 97 -toimihenkilö(*) Marika Honka
PoTa 97 -toimihenkilö(*) Mari Porko
PoTa 97 -toimihenkilö(*) Vertti Aito

(*) Potentiaalin Tasaus 97 asti

Toiminnantarkastajat

Ville Luntinen (henkilökohtainen varamies Ville Kapanen)
Turkka Helin (henkilökohtainen varamies Juha Korpio)

Toimikuntien puheenjohtajat

Elepajatoimikunta Vilho Mäkelä
Fuksitoimikunta Eero Järvinen
Hyvinvointitoimikunta Samuli Cederström
Ohjelmatoimikunta Sini Huhtinen
Opintotoimikunta Pinja Venäläinen
Sössötoimikunta Ilmari Kasvi (30.6.2018 asti) ja Miika Koskela (1.7.2018 asti)
Ulkotoimikunta Lassi Mölsä
Yrityssuhdetoimikunta Marika Honka
Viestintätoimikunta Aarni Halinen

Valtuuston työryhmät

(voidaan perustaa lisää valtuuston kokouksissa)

  • Brändityöryhmä
  • Viestintätyöryhmä
  • Tapahtumatyöryhmä
  • Jatkuvuus- ja kehitystyöryhmä
  • Sääntötyöryhmä

Jaokset

(voidaan nimetä lisää ja saavat täydentää itseään)

  • Audiojaos
  • SIK-100 –jaos
  • Kyykkäjaos
  • Historiajaos
  • Webijaos
  • Sähköpiikkijaos
  • Änärijaos
  • Krokettijaos
  • Ulkoexcujaos