Toimihenkilöt vuodelle 2020 on valittu!

 

Keskiviikon vaalikokouksessa valittiin vuodelle 2020 seuraavat toimikunnat ja toimihenkilöt:

 

Fuksitoimikunta

Fuksitoimikunnan puheenjohtaja Emmaleena Ahonen (pj)
Fuksitoimikunnan puheenjohtajan adjutantti Jonna Tammikivi
ISOvastaava Pekka Aho
Fuksikapteeni* Jami Hyytiäinen
Fuksikapteeni* Janne Kleemola
ISOwanhus* Ella Eilola
 
* Mahdollisesti järjestettävään Wappuun asti

 

Hyvinvointitoimikunta

Hyvinvointimestari Toni Lyttinen (pj)
Urheiluvastaava Ville Kaakinen
Urheiluvastaava Tuomas Lampinen
Kulttuurivastaava Juha Anttila
Kiltahuonevastaava Simo Hakanummi
Kiltapäiväkerhovastaava Oskari Ponkala
Tekniikkavastaava Antti Mäki
Web-vastaava Elmeri Huikko
Web-vastaava Ilari Ojakorpi
Web-vastaava Leo Lahti
Web-vastaava Aleksi Autio
Web-vastaava Otto Takkinen

 

Ohjelmatoimikunta

Hovimestari Niklas Palmqvist (pj)
Emäntä Salla Lyytikäinen
Emäntä Titta Keskinen
Emäntä Eveliina Ahonen
Emäntä Melisa Dönmez
Isäntä Niilo Ojala
Isäntä Henry Gustafsson
Isäntä Santeri Huhtala
Lukkari Tuomo Leino
Lukkari Taneli Myllykangas
Lukkari Toni Miilunpali
Lukkarikisälli Jami Hyytiäinen
Lukkarikisälli Samuel Laine
Lukkarikisälli Eero Torpo
Lukkarikisälli Sini Huhtinen
Lukkarikisälli Antti Mäki
Lukkarikisälli Pyry Vaara

 

Opintotoimikunta

Opintomestari Tuomas Pajunpää (pj)
Opintovastaava Johannes Ora
Opinto- ja abimarkkinointivastaava Heidi Mäkitalo
Opinto- ja abimarkkinointivastaava Elma Tuohimetsä
Abimarkkinointivastaava Ville Kaakinen
Abimarkkinointivastaava Samuel Laine
Abimarkkinointivastaava Arttu Saikkonen

 

Sössö-toimikunta

Päätoimittaja Elias Hirvonen (pj)
Taittaja Erna Virtanen
Taittaja Olli Komulainen
Toimittaja Joonas Vataja
Toimittaja Lassi Mölsä
Toimittaja Sasu Saalasti
Toimittaja Aino Suomi
Toimittaja Sini Huhtinen
Toimittaja Ilmari Kasvi
Toimittaja Simo Hakanummi
Toimittaja Miina-Maija Simonen
Valokuvaaja Kalle Petäjäaho
Valokuvaaja Kiia Einola
Valokuvaaja Mikko Haapamäki

 

Ulkotoimikunta

Ulkomestari Jyri Korhonen (pj)
Kv-ISOvastaava Emil Lindström
Ulkosuhdevastaava Oliver Hiekkamies
Ulkosuhdevastaava Sasu Saalasti
Ulkosuhdevastaava Toni Miilunpalo
Ulkosuhdevastaava Elmeri Huikko
International helper Aaro Niskanen
UlkoWanhus* Oskari Luostarinen
KVummisetä* Jyri Korhonen
 
* Mahdollisesti järjestettävään Wappuun asti

 

Yrityssuhdetoimikunta

Excursiomestari Jesse Räisänen (pj)
Yrityssuhdemestari Jarno Mustonen
Yrityssuhdevastaava Hiski Pilvinen
Yrityssuhdevastaava Nette Levijoki
Yrityssuhdevastaava Petteri Juurikka
Yrityssuhdevastaava Elma Tuohimetsä
Yrityssuhdevastaava Jenna Lundström

 

Elepajatoimikunta

Pajavastaava Karl Lipping (pj)
Pajakisälli Samuel Laine
Pajakisälli Samu Nyman
Pajakisälli Iikka Huttu
Pajakisälli Sofia Öhman
Pajakisälli Atte Hoffren
Pajakisälli Sampsa Penna

 

SIK100-toimikunta

SIK100-toimikunnan puheenjohtaja Lauri Vapalahti (pj)
SIK100-webvastaava Aarni Halinen
SIK100-markkinointivastaava Sasu Saalasti
SIK100-sponsorivastaava Juuli Leppänen
SIK100-historiavastaava Mikael Liimatainen
SIK100-seminaarivastaava Simo Höglund
SIK100-projektivastaava Elias Hirvonen
Kevätkarnevaalimajuri Olli Komulainen
PoTa100-pääjuhlatirehtööri Tuukka Syrjänen
PoTa100-jatkokuvernööri Mikael Liimatainen
PoTa100-sillistirehtööri Jami Hyytiäinen
SIK100-toimihenkilö Janne Kleemola
SIK100-toimihenkilö Emmaleena Ahonen
SIK100-toimihenkilö Taneli Myllykangas
SIK100-toimihenkilö Sini Huhtinen
SIK100-toimihenkilö Kiia Einola
SIK100-toimihenkilö Pinja Venäläinen
SIK100-toimihenkilö Jonna Tammikivi
SIK100-toimihenkilö Erna Virtanen
SIK100-toimihenkilö Ilari Ojakorpi
SIK100-toimihenkilö Simo Hakanummi
SIK100-toimihenkilö Toni Ojala
SIK100-toimihenkilö Elmeri Huikko
SIK100-toimihenkilö Johannes Ora
SIK100-toimihenkilö Juha Anttila
SIK100-toimihenkilö Jaakko Koskela
SIK100-toimihenkilö Samuel Laine
SIK100-toimihenkilö Juuso Käenmäki
SIK100-toimihenkilö Timi Tiira
SIK100-toimihenkilö Oskari Luostarinen
SIK100-toimihenkilö Ville Kaakinen
SIK100-toimihenkilö Tuomas Lampinen
SIK100-toimihenkilö Miina-Maija Simonen
SIK100-toimihenkilö Joona Palva

 

SIK100-historiatoimikunta

SIK100-historiatoimikunnan puheenjohtaja Joni Kurvinen (pj)
SIK100-historiatoimihenkilö Erna Virtanen
SIK100-historiatoimihenkilö Anni Parkkila
SIK100-historiatoimihenkilö Tommi Askola
SIK100-historiatoimihenkilö Mikko Leino

 

Muut

Kiltapatruuna Miika Koskela
Kiltapatruuna Anni Parkkila
Kiltapatruuna Aarni Halinen
Juottaja Miika Koskela
Juottaja Tuomo Leino
Juottaja Ilmari Kasvi
TEK-yhdyshenkilö Toni Ojala
Sklubi-yhdyshenkilö Eero Silfverberg
Arkistonhoitaja Anni Parkkila
PoTa99-tirehtööri* Eero Järvinen
PoTa99-tirehtööri* Mikael Liimatainen
PoTa99-toimihenkilö* Juha Anttila
PoTa99-toimihenkilö* Ville Kaakinen
PoTa99-toimihenkilö* Timi Tiira
PoTa99-toimihenkilö* Toni Ojala
PoTa99-toimihenkilö* Mikko Suhonen
PoTa99-toimihenkilö* Samuel Laine
PoTa99-toimihenkilö* Ilari Ojakorpi
 
* Potentiaalin Tasaus 99 -juhlaan asti

 

 

Tilastoja

  • 82 toimihenkilöä
  • 125 toimihenkilönimikettä
  • 14 fuksia
  • 24 ensikertalaista toimaria

 

Onnittelut kaikille valituille!