Vuoden 2019 toimijat on valittu!

 

Valtuuston kokouksessa SIKV1/19 valittiin vuodelle 2019 valtuuston puhemiehistö, hallitus ja toimihenkilöt.

 

Valtuuston puhemiehistö:

Valtuuston puhemies: Mikael Liimatainen

Valtuuston varapuhemies: Aarni Halinen

 

Hallitus:

Puheenjohtaja: Tuukka Syrjänen

Fuksitoimikunnan puheenjohtajan adjutantti, varapuheenjohtaja: Janne Kleemola

Fuksitoimikunnan puheenjohtaja: Jami Hyytiäinen

Sihteeri: Emmaleena Ahonen

Rahastonhoitaja: Jemina Peltola

Excursiomestari: Olli Komulainen

Yrityssuhdemestari: Juuli Leppänen

Hovimestari: Jonna Tammikivi

Hovineuvos: Sasu Saalasti

Hyvinvointimestari: Elias Hirvonen

Opintomestari: Jaakko Koskela

Viestintämestari: Antti Mäki

Ulkomestari: Oskari Luostarinen

 

Toimikunnat ja toimihenkilöt:

 

Yrityssuhdetoimikunta:

Yrityssuhdemestari (puheenjohtaja): Juuli Leppänen

Excursiomestari: Olli Komulainen

Yrityssuhdevastaava: Miina-Maija Simonen

Yrityssuhdevastaava: Toni Ojala

Yrityssuhdevastaava: Johannes Ora

Excursiovastaava: Ville Kaakinen

Excursiovastaava: Elma Tuohimetsä

Excursiovastaava: Elmeri Huikko

 

Ohjelmatoimikunta:

Hovimestari (puheenjohtaja): Jonna Tammikivi

Hovineuvos: Sasu Saalasti

Isäntä: Jesse Räisänen

Isäntä: Arttu Saikkonen

Isäntä: Joona Palva

Isäntä: Niklas Palmqvist

Emäntä: Sofia Öhman

Emäntä: Marie Puhakka

Lukkari: Tuomas Pajunpää

Lukkari: Ilmari Kasvi

Lukkari: Tuomo Leino

Lukkarikisälli: Lassi Mölsä

Lukkarikisälli: Otto Takkinen

Lukkarikisälli: Samu Järvinen

Lukkarikisälli: Toni Miilunpalo

 

Ulkotoimikunta:

Ulkomestari (puheenjohtaja): Oskari Luostarinen

KV-ISOvastaava: Jyri Korhonen

Ulkosuhdevastaava: Linus Holmlund

Ulkosuhdevastaava: Emil Lindström

Ulkosuhdevastaava: Ville-Pekka Laakkonen

Ulkosuhdevastaava: Marika Honka

International helper: Samuel Allred

International helper: Heidi Mäkitalo

International helper: Oliver Hiekkamies

*UlkoWanhus: Lassi Mölsä

*Kvummitäti Tatjana Martinovski

 

*Mahdollisesti järjestettävään Wappuun asti

 

Viestintätoimikunta:

Viestintämestari (puheenjohtaja): Antti Mäki

Tekniikkavastaava: Karl Lipping

Webisensei: Aarni Halinen

Web-kisälli: Noah Nettey

Web-kisälli: Tommi Askola

Web-kisälli: Leo Kivikunnas

 

Opintotoimikunta:

Opintomestari (puheenjohtaja): Jaakko Koskela

Opintovastaava: Tuomas Pajunpää

Abimarkkinointivastaava: Jarno Mustonen

Varjo-opinto-opasvastaava: Pinja Venäläinen

 

Sössötoimikunta:

Päätoimittaja (puheenjohtaja): Miika Koskela

Galleristi/Graafikko: Essi Jukkala

Graafikko: Kalle Petäjäaho

Taittaja: Anni Parkkila

Taittaja: Erna Virtanen

Taittaja: Aarni Halinen

Toimittaja: Aino Suomi

Toimittaja: Ilmari Kasvi

Toimittaja: Leila Kettunen

Toimittaja: Miina-Maija Simonen

Toimittaja: Ella Eilola

Toimittaja: Taneli Myllykangas

Valokuvaaja: Mikko Haapamäki

Valokuvaaja: Jani Mannonen

Valokuvaaja: Kiia Einola

 

Fuksitoimikunta:

Fuksitoimikunnan puheenjohtaja: Jami Hyytiäinen

Fuksitoimikunnan puheenjohtajan adjutantti: Janne Kleemola

ISOvastaava: Ella Eilola

*Fuksikapteeni: Timi Tiira

*Fuksikapteeni: Eero Järvinen

*ISOisä: Otto Takkinen

 

*Mahdollisesti järjestettävään Wappuun asti

 

Hyvinvointitoimikunta:

Hyvinvointimestari (puheenjohtaja): Elias Hirvonen

Kiltahuonevastaava: Samuli Cederström

Kiltapäiväkerhovastaava: Samuel Laine

Elokuvavastaava: Taneli Myllykangas

Kulttuurivastaava: Pekka Aho

Urheiluvastaava: Tuomas Lampinen

 

Elepajatoimikunta:

Pajavastaava (puheenjohtaja): Joel Lavikainen

Pajakisälli: Timi Tiira

Pajakisälli: Jere Mielty

Pajakisälli: Karl Lipping

Pajakisälli: Sampsa Penna

Pajakisälli: Antti-Juho Nieminen

 

SIK 100 –toimikunta:

SIK 100 –tirehtööri (puheenjohtaja): Lauri Vapalahti

SIK 100 –tirehtööri: Markku Leppälä

SIK 100 –tirehtööri: Linus Holmlund

 

Muut:

Arkistonhoitaja: Anni Parkkila

TEK-yhdyshenkilö: Eero Järvinen

PoTa 99 –tirehtööri: Eero Järvinen

PoTa 99 –tirehtööri: Mikael Liimatainen

Alumnisuhdevastaava: Mikael Liimatainen

Brändivastaava: Mikael Liimatainen

Brändivastaava: Kiia Einola

Kiltapatruuna: Aliisa Pietilä

Kiltamentori: Samu Ahvenainen

 

Lisäksi killassa jatkaa Potentiaalin Tasaus 98 asti:

PoTa 98 –tirehtööri: Erna Virtanen

PoTa 98 –tirehtööri: Anni Parkkila

PoTa 98 –toimihenkilö: Ella Eilola

PoTa 98 –toimihenkilö: Tuomas Pajunpää

PoTa 98 –toimihenkilö: Jaakko Peni

PoTa 98 –toimihenkilö: Mikael Liimatainen

PoTa 98 –toimihenkilö: Eero Järvinen

PoTa 98 –toimihenkilö: Lassi Mölsä